Készülőben a nyári programjainkra - II. szervezői hétvége a Boldog Özséb Ifjúsági Házban

2026. 05. 18. | FIF szerkesztő

A Főegyházmegyei Ifjúsági Főlelkészség (FIF) nyári programjainak a szervezői gyűltek össze május 15 és 17.-e között Szelterszfürdőn a Boldog Özséb Ifjúsági Házban, hogy megtervezzék és mélyítsék mindazt, amit a fiataloknak szánnak 2026. nyarán. Kettős célt szolgált ez a hétvége: egyrészt annak az átgondolása, hogy hogyan tud külön-külön rendezvényenként megvalósulni a résztvevők közelebb vezetése a jó Istenhez, másrészt pedig a rendezvények közötti kapcsolat erősítése, hogy együttműködésük által is tudja az Úr az Ő országát építeni.

A pénteki napon Krisztusban való közösségüket ünnepelték a szervezők szentmise keretén belül, majd ezt a közösséget erősítették ismerkedő játékokkal, megosztásokkal, beszélgetésekkel és imával. Sor került a célok, a félelmek, az elvárások átbeszélésére valamint a munkafolyamatok megáldására Simon Imre ifjúsági lelkész által.

A szombati napon a napi Evangélium átelmélkedése után a szervezők a feladatkörükkel kapcsolatos kéréseiket írták össze, amit aztán a délutáni szentmisében letettek az Úr elé, átadva Neki és engedve, hogy mindezek a vágyaik mellett az Atya akarata teljesüljön. Délelőtt a FIF irodai munkatársaival volt lehetőség beszélni a kommunikációjáról, programjáról, lelki oldaláról a rendezvényeknek, majd minden nyári program szervezője munkacsoportonként külön vonulva vágott bele a részletek tervezésébe, hogy átbeszéljék, hogy mindaz, amit az Úr a szívükre helyezett, hogyan tud az adott rendezvényben formát ölteni, és méltósággal az Ő dicsőségét szolgálni. A délutáni szervezési tömböt vigília szentelte meg, melyben a kérések átadása mellett, a legnagyobb Szeretetre emlékezvén merítkeztek a szervezők, hogy programjaik által ők is Krisztushoz hasonlóan tudjanak szeretni. Majd az esti szervezésekből felszusszanva társasjátékest és beszélgetések kerekítették le a napot.

A vasárnapot is közös imádsággal kezdték, méghozzá az Oltáriszentségben jelen lévő Krisztus előtt hálát adva az eddigi szervezési folyamatokért, és kérve az Ő dicsőségének kinyilatkoztatását a rendezvényekben, amit még némi szervezkedés követett, hogy minél minőségibb programok szolgálják idén nyáron is Egyházunk fiataljait.

A FIF-ben szolgáló önkéntesek ismét megtapasztalhatták, hogy az Úr szolgálata iránti vágyból fakadó közös ötletelések, szervezések édes gyümölcsöket teremnek az Atya kertjében, melyet minden fiatalnak lehetősége van megkóstolni.

Legfrissebb hírek

A fif.ma sütiket használ, hogy finoman működjön.


És tényleg! Weboldalunk a felhasználói élmény fokozása, illetve a biztonságos és optimális böngészés érdekében használja a sütiket. 

Süti tájékoztatónkat ITT, az Adatkezelési Szabályzatot pedig ITT olvashatod át.

Süti választás