Áprilisban Csíkszentdomokoson 20 órányira az idő megállni látszott, mivel múlt, jelen és jövő egyszerre találkozott. Az idősíkban a gondolkozások egyvelege egyfajta időfolyamot hozott létre, amelyben emberek ismerkedtek és beszélgettek az őket körülvevő világról. Hogyan vált lehetségessé mindez?

Április 28-29.-én, ismételten találkoztak a kerületi ifjúsági lelkészek, ahol egyszerre szóesett múltról, jelenről és jövőről egyaránt. A találkozó különlegessége az volt, hogy nem csak a kerületi lelkészek vettek részt, hanem a kerületekben szolgáló fiatalok is. A közös találkozást és ráhangolódást egy kis bevezető játék segítette, majd kis kártyák segítségével megérkezett a múlt, ahol is arról kellett beszámolniuk, hogy mi is történt mostanság a kerületükben, hogyan élte meg a kerület az elmúlt találkozás óta a mindennapokat. A tapasztalatok megosztásával egyszerre éreztek együtt és egyszerre bátorították egymást.

A másnap reggelt egy szentmisével kezdték, abban a templomban, ahol Márton Áron püspök atya is nemegyszer misézett a faluja híveinek. Majd a lelki táplálékok után ismételten elindultak a közös gondolkozás útján. Mindazt az örömöt és nehézséget, amit előző este megosztottak egymással kiscsoportokban próbálták átformálni kihívássá, hogy ne akadályként, hanem új lehetőségként tekintsenek rájuk. A megosztókör nagyon jól sikerült, mivel mindenki belerakta a saját meglátásait és módszereit, ami által gazdagították egymás ötlettárát és kivitelezési módszereit. Megannyi jó ötlet született, amelyet mind a FIF iroda, mind a lelkészek külön-külön és együtt karöltve is be tud építeni a jövőben.

Az közös alkalmat különböző felmerülő témakörök megbeszélésével zárták, amelyek szintén elősegítik a közös munkájukat, ilyen például a nyári rendezvényekbe való bevonásuk, a megújuló regisztrációs felület vagy a következő találkozás tervezése. Amellett, hogy együtt gondolkodtak a múltról, jelenről és jövőről valóban egy találkozás is tudott lenni, ahol felidézhettek közös szemináriumi emlékeket, barátokat és együtt reménykedve nézhettek a jövő fele. Útnak indulva Márton Áron püspök szavai jutottak eszükbe, amelyet ismételve hittel és bizalommal tértek haza fiataljaikkal: Erőnk a lelkesedés és az mindenható!

Isten áldja munkájukat és adjon erőt nekik, hogy továbbra is vezessék fiataljainkat Ő hozzá!
Galaczi Gabriella-Melinda